Tramwaje Warszawskie wracają do walki ze smartfonami

Na konferencji prasowej, którą zorganizowano przy liceum im. Władysława IV w Warszawie, opisano zagrożenia, jakie w ruchu drogowym stanowi rozproszenie uwagi powodowane przez nieodpowiedzialne korzystanie ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych w ruchu drogowym. Często ofiarami takich zdarzeń są piesi poruszający się po ulicach z telefonami w dłoniach i wzrokiem skupionym na ekranie tego urządzenia.

Wiceprezydent m.st. Warszawy, Prezes Tramwajów Warszawskich, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich oraz Dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu własnoręcznie wykonali napisy "Odłóż Smartfon i Żyj" na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Jagiellońską.

Działania Tramwajów Warszawskich zostały skierowane na zagrożenia związane z korzystaniem z telefonów komórkowych podczas pokonywania przejść dla pieszych z uwagi na to, że jest to olbrzymi problem, na który trzeba uczulić wszystkich uczestników ruchu, zarówno kierowców jak i pieszych. Spot, który został przygotowany w czerwcu tego roku spotkał się z dużym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Kolejna odsłona kampanii jest skierowana do młodzieży ze stołecznych szkół. Ta grupa uczestników ruchu jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo towarzyszące użytkowaniu smartfonów podczas przechodzenia przez pasy.

W ciągu najbliższych tygodni przed ponad 200 przejściami dla pieszych w pobliżu szkół warszawskich ukażą się napisy "Odłóż Smartfon i Żyj". Ich celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na ten problem i w dalszej konsekwencji zmianę ich zachowań.

Partnerem kampanii jest Instytut Transportu Samochodowego.

Więcej informacji: brb.waw.pl