„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

W dniu 21 listopada 2018 roku na stacji kontroli pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego zorganizowano konferencję prasową inaugurującą trzecią edycję ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. 

Podczas konferencji policjanci z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, eksperci z Instytutu Transportu Samochodowego oraz przedstawiciele instytucji, które włączyły się w akcję, przypomnieli kierującym jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, w szczególności w okresie jesienno-zimowym.

Na potrzeby inauguracji kampanii przygotowano również pokaz działania świateł samochodowych, zarówno tych dobrze, jak i tych tych źle oświetlających drogę.

W ramach kampanii, wzorem lat ubiegłych, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach kontroli funkcjonujących pod Patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, dodatkowo w Warszawie na stacji Instytutu Transportu Samochodowego oraz Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.

Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane 24 listopada oraz 1,8 i 15 grudnia 2018 roku. Kierowcy, którzy posiadają aplikację komunikatora Yanosik otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stroniehttp://yanosik.pl/dobre-swiatla/

W ramach kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” będą również prowadzone działania informacyjno-edukacyjne związane z koniecznością posiadania sprawnych świateł. Ponadto policjanci będą w wybranych terminach dokonywali kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów. 

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych.

Organizatorami kampanii są:

  • Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji
  • Instytut Transportu Samochodowego

Partnerzy:

  • Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Polska Izba Stacji kontroli Pojazdów
  • Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny 
  • Firma Neptis S.A. operator komunikatora Yanosik

Galeria