Rajdokonferencja w ITS

1 maja wystartował z rynku we Wrocławiu VI Polski Rajd Ekologiczny z konferencją naukową "Vehicles of the Future". Tegoroczna trasa przebiegała m.in. przez Częstochowę, Kraków, Lwów, Tarnopol i Warszawę, a jej przewodnim hasłem była: „Pamięć o przeszłości w stuleciu odzyskiwania niepodległości wyzwaniem do obrony i rozkwitu Rzeczypospolitej”.

6 maja w ramach stołecznego etapu rajdu złożono wieńce w miejscach upamiętniających zasłużonych Polaków. Uczestnicy rajdu zawitali także do Instytutu Transportu Samochodowego, gdzie zapoznali się z potencjałem naukowo-badawczym ITS.

Organizatorem rajdokonferencji był Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej przy współpracy Instytutu Transportu Samochodowego oraz Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezes Rady Ministrów RP Mateusz Morawiecki oraz Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas.

***

"Rajdokonferencja" to cykliczne wydarzenie, które jest syntezą publicznej prezentacji efektów pracy twórczej, wymiany myśli studentów, hobbystów i doświadczonych naukowców oraz kształtowania postaw patriotycznych. Realizowane jest w formie pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów, klasycznej konferencji naukowej oraz rajdu śladami wybitnych Polaków i ważnych miejsc dla każdego Polaka.Galeria